افتتاح مرکزداده شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان باحضور وزیر

به گزارش ایرنا، این مرکز داده با اعتبار حدود 50 میلیارد ریال و با هدف ارائه انواع سرویس و خدمات فناوری اطلاعات، اینترنت و اینترانت به شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان راه اندازی شد.

data center.jpg

این مرکز داده با افزونگی کامل و بر اساس استانداردهای پدافند غیر عامل و ورودی مستقل کابل ها، اتصالات Cross Connect، سوییچینگ مرکزی شبکه پارک و ظرفیت 500 ترابایت طراحی و ایجاد شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین بهره برداری از این مرکز گفت: این وزارتخانه حمایت خوبی از دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد می کند.

ˈمحمدحسن نامیˈ افزود: ما تفاهمنامه هایی در این زمینه با دانشگاه های کشور منعقد کرده ایم و امروز نیز با دو دانشگاه اصفهان و صنعتی اصفهان در این زمینه تفاهمنامه امضا کردیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از بحثهای مهم دنیا برای توسعه و هجوم است تصریح کرد: استکبار جهانی با حملات مجازی و ربایش اطلاعات و تاثیرگذاری شبکه اجتماعی در حال استفاده از این فناوری به نفع خود است.

وی ادامه داد: مستکبران می کوشند تا از این طریق بر گفتمان بین ملل و حاکمیتها اشرافیت پیدا کنند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه امروزه درآمد بسیار خوبی نیز از این حوزه بدست می آید گفت: ایران فرصت زیادی برای رشد فناوری اطلاعات بمنظور توسعه اقتصادی کشور دارد.

تعداد بازديد کنندگان:6958
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت چاووش رایانه سپاهان می باشد.