استقرار راه کارهای Carrier-Grade

با افزایش کاربرد اینترنت و شبکه های IP، ساختار سرویس دهی به مشترکین به طور تدریجی تغییر کرده است. ورود ابزارهای ارتباطی نوین خصوصا اینترنت طی سالهای گذشته سه صنعت اصلی را دچار تحویلات عمیق نموده است: صنعت اطلاع رسانی، مخابرات و ارتباطات و صنعت رسانه و Broadcasting.

از این میان، شبکه های مخابراتی بیشترین تغییر را تجربه کرده اند. خدمات اپراتورهای مخابراتی از سرویس صوتی ساده به مجموعه ای وسیع از ارتباطات مختلف تبدیل شده و به دنبال این تغییر، جایگزینی خدمات مبتنی بر IP مستلزم تغییرات اساسی در زیرساخت و تجهیزات شبکه است. از طرف دیگر ارائه خدمات در شبکه های مخابراتی، دارای ویژگی هائی همچون مقیاس پذیری بسیار بالا، قابلیت اطمینان و مقاوت در برابر خرابی، ظرفیت در اندازه های بزرگ، تطبیق و یکپارچگی در کل شبکه، قابلیت مانیتورینگ و نظارت یکپارچه و ... می باشد که عموما در شبکه های سازمانی و فضای فن آوری اطلاعات دارای حساسیت کمتری است.


shabake.jpg

در صنعت مخابرات، راه کار "سطح کریر" یا Carrier-Grade به تجهیز یا راه کاری گفته می شود که به شدت مطمئن بوده و توانائی آن در تحمل خرابی و همچنین قابلیت های ذکر شده برای آن در اندازه های بزرگ کاملا تست و تایید شده باشد. تجهیزات Carrier-Grade معمولا دارای قابلیت اطمینان بالای 99.999 و سرعت بالا (معمولا کمتر از  50 میلی ثانیه) در بازیابی از خرابی هستند که با افزونگی بالا تامین می شود. همچنین یک راه کار در این سطح باید بتواند پاسخوی نیازهای یک شبکه بزرگ با تعداد ارتباطات همزمان زیاد و ترافیک بالا باشد.

پیاده سازی ابزارهای لازم برای استقرار شبکه های IP با ظرفیت بالای مخابراتی یک چالش اصلی در همگرائی و تغییر شبکه به سمت ارائه خدمات نوین در اپراتورها و سرویسدهندگان مخابراتی است. اجرای راه کار در این سطح نمی تواند مبتنی بر روش های کوچک یا ازمایش نشده باشد. علاوه بر این انتقال دانش و تخصص یکی از ارکان اجرای پروژه هائی از این دست است. در همین راستا چاووش به پشتوانه تجربه خود در حوزه شبکه های IP و آشنائی کامل با فضای اپراتورهای مخابراتی و با اجرای پروژه های متعدد با سرویس دهندگان بزرگ کشور در حوزه موبایل و باندپهن موفق شده است تیم یکپارچه ای را برای استقرار سرویس های مورد نیاز فراهم نماید. برخی خدمات قابل ارائه عبارتند از:

-       تجهیزات Carrier-Grade Web Caching

-       تجهیزات و راه کارهای Content Delivery Network

-       راه کار اختصاصی Large-Scale DNS Resolver در شبکه های بزرگ

-       راهکارهای Session Border Controller در شبکه های NGN برای افزایش توانائی نظارت، حفظ امنیت و ارتقا بازدهی

-       WiFi Data Offloading و AAA Integration

-       تجهیزات Network TAP برای نظارت و مانیتورینگ شبکه و فرآيندهای LI

-       راهکارهای مانیتورینگ یکپارچه شبکه IP

-       یکپارچه سازی و هماهنگ سازی تجهیزاتکلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت چاووش رایانه سپاهان می باشد.